دیر به دیر عادت ماهیانه می شوم خطر دارد؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. من عقدم و یک مدت قرص جلوگیری برای تنظیم سیکل می خوردم و بعد قطع کردم. الان دو ماه است سیکل نشدم. امکان بارداری هست؟

پاسخ دکتر میترا محیط، متخصص زنان و زایمان:
کسانی که دیر به دیر عادت ماهیانه می شوند، دچار مشکل هستند. به این معنی که روند تخمک گذاری در آن ها دیر به دیر انجام می شود. یا حتی ممکن است این دسته از خانم ها در بعضی از سیکل های قاعدگی شان اصلا تخمک گذاری نداشته باشند. از مشکلاتی که قاعدگی های نامنظم به دنبال دارد تاخیر دربارداری برای خانم هایی است که قصد دارند بچه دار شوند. در خانمی که نمی خواهد بچه دار شود، دیر به دیر پریود شدن باعث رشد آندومتر می شود و تاثیرات سویی را روی آندومتر می گذارد. به خانم هایی که مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند، توصیه می کنیم که چه می خواهند بچه دار شوند و چه نمی خواهند فرزندی داشته باشند، ضخامت آندومترشان اندازه گیری شود تا دچار عدم تخمک گذاری مزمن نشوند. به این خانم هم توصیه می کنیم به پزشک متخصص مراجعه کنند تا از نظر غده تیروئید و سایر مشکلات احتمالی مورد بررسی قرار گیرند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

۹۵/۱۲/۱۰ 117 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟