نزدیک زمان تخمک گذاری یک شب در میان رابطه داشته باشید

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام و خسته نباشید به شما دوستان عزیز. دکتر براى باردار شدنم قرص کلومیفن از روز سوم پریود، ده عدد روزى دو بار تجویز کرد و امپول اچ سى جى در روز نهم پریود که من امروز ساعت یک ظهر تزریق کردم. دکتر از من خواست دو شب بعد از تزریق دو شب در میان نزدیکى داشته باشم. با توجه به اطلاعاتى که من دارم تخمک بعد از۳۶ تا ۴۸ ساعت بعد تزریق آزاد می شود. خواستم بدانم تا اگر من دو شب بعد اقدام کنم. آیا لقاح انجام می شود؟ یا باید بلافاصله بعد از ۳۶ تا ۴۸ ساعت باید اقدام کرد؟ در کل خواستم بدانم این تخمک بعد از آزاد شدن تا چند ساعت بعد قابل لقاح هست؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز ما به زوج هایی که قصد بارداری دارید توصیه می کنیم که حوالی روز تخمک گذاری یک شب درمیان با یکدیگر مقاربت داشته باشند چون ما دقیقا نمی دانیم که چه تایمی تخمک آزاد می شود و ما می خواهیم که با مقاربت منظم شرایط را جوری مهیا کنیم که اسپرم را همیشه داشته باشیم چون اسپرم زمان بیشتری زنده می ماند و بلافاصله بعد از تخمک گذاری اگر اسپرم وجود داشته باشد شانس بارداری زیاد می شود در حالیکه بعد از تخمک گذاری تخمک قدرتی برای ادامه حیات ندارد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۱۲/۱۰ 127 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟