استفاده مداوم از قرص اورژانسی ضدبارداری ضرر دارد؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام و خسته نباشید. در مورد قرص اورژانسی توضیح دهید و عوارض آن من در یک سال چهار بار استفاده کردم و حتی در یک سیکل ماهانه دو بار استفاده کردم. عوارض آن چیست؟ و آیا می توان بعد از مصرف قرص اورژانسی تا عادت ماهانه که دو سه روز طول می کشد دیگر اشکال ندارد در هنگام نزدیکی جلوگیری نکنیم؟ چون قرص خوردم احتمال بارداری وجود دارد؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز ما به روش پیشگیری از بارداری اورژانس به عنوان یک روش دائمی فکر نمی کنیم. این روش در حد گاه به گاه و به اصطلاح برای روز مبادا روش خوبی است ولی اینکه بخواهید دائما از این روش استفاده کنید تنظیم سیکل شما را به هم میریزد چون ما هر موقعی از سیکل یک تحمیل هورمونی داشته باشیم و سطح بالایی از هورمون را به بدن وارد کرده و سپس آن را قطع کنیم مطمئنا با خونریزی های نامرتب مواجه خواهیم بود. در خصوص سوال دومتان نیز باید بدانید که این روش ممکن است شما را در معرض بارداری ناخواسته قرار دهد بنابراین حتی اگر دو روز به پریودتان مانده از یکی از روش های دیگری پیشگیری از جمله کاندوم استفاده کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۱۲/۱۰ 134 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟