با کیست هم می شود باردار شد

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. من ۲۲ ساله هستم و الان ۴ ماه هست که اقدام به بارداری کردم. ۲ ماه پریودهایم به اندازه ۷ تا ۸ روز عقب می افتاد در کل پریودم و قبل از اقدام بارداری منظم بود. دکتر رفتم برایم سونو نوشته که مشخص شد فولیکول دارم. می خواستم بدانم فولیکول دارم نمی تونم باردار بشوم؟ در بارداریم مشکل ایجاد می شود؟ باید قرص های ضدبارداری که دکتر داده را حتما بخورم؟
پاسخ دکتر زینب السادات موسوی فخر، متخصص زنان و زایمان:
۴ ماه هنوز خیلی زود است. مخصوصا که سن کمی هم دارید. ما به هر خانمی ۱ سال فرصت می دهیم تا به صورت طبیعی باردار بشود. آن وقت اگر نشد شروع به بررسی و درمان می کنیم. حالا اگر خانمی سنش بیشتر از ۳۵ سال باشد شاید یک مقدار عجله کنیم تا فرصت را از دست ندهیم. ولی برای شما نیازی نیست. لزومی ندارد قرص ضدبارداری یا هیچ داروی دیگری بخورید. مگر اینکه کیست اثبات شده داشته باشید. که ما برای کیست هم به این زودی دارو نمی دهیم. خیلی از خانمها با کیست هم باردار می شوند و مشکلی پیش نمی آید. به هر حال شما پیشگیری را قطع کنید و در زمانهایی که پاک هستید ۱ شب در میان یا ۲ شب درمیان به صورت منظم مقاربت داشته باشید چون در این صورت شانس بارداری افزایش پیدا می کند. اگر هم اضافه وزن و چاقی شکمی دارید از همین حالا یا یک رژیم غذایی مناسب و ورزش سعی کنید این اضافه وزن را از بین ببرید. ولی تا وقتی ۱ سال از اقدام به بارداریتان نگذشته هیچ دارویی برای بارداری مصرف نکنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۱۰ 174 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟