آیروبیک و بدنسازی در بارداری بدون لکه بینی اشکالی ندارد

pregnancy-qa

سوال بارداری: من یک سال است به خاطر اضافه وزن به باشگاه رفتم و ورزش ایروبیک و بدنسازی با دستگاه انجام دادم. الان اضافه وزنم رفع شده و می خوام برای بارداری اقدام کنم. آزمایش هم انجام دادم و مشکلی نبوده سوالم این است که بعد از اقدام برای بارداری تا زمانی که باردار شوم می توانم باشگاهم را ادامه بدم و ورزش کنم؟ ممنون.
پاسخ دکتر آزیتا صفارزاده، فوق تخصص زنان و زایمان و عضو هیئت علمی دانشگاه:
شما حتما باید هم رژیم و هم ورزش تان را البته کمی سبکتر ادامه بدهید تا دچار اضافه وزن در دوران بارداری نشوید. یعنی با ورزش اقدام به بارداری بکنید، پس از حاملگی هم حتی تا آخرین ماه بارداری می توانید به صورت سبک به ورزش ادامه بدهید. مگر اینکه در دوران بارداری لکه بینی داشته باشید. یعنی فقط وقتی ما به یک خانم باردار توصیه می کنیم که فعالیتش را از حالت معمول کاهش بدهد که دچار لکه بینی بشود. در غیر این صورت مثل یک آدم عادی می توانید ورزش کنید تا چاق نشوید و حاملگیتان هم بی خطر بگذرد. اگر خدایی نکرده دچار لکه بینی شدید آن وقت می گوییم ورزش را به طور کامل قطع کنید. چون واقعا حیف است شما وزن کم کردید و حالا در دوران بارداری به سبب بی تحرکی دوباره چاق شوید. خصوصا که خانمها در دوران بارداری خیلی راحت وزن اضافه می کنند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۱۲/۱۰ 189 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟