بی نظمی قاعدگی اگر گهگاه باشد اشکالی ندارد

pregnancy-qa

سوال بارداری: با عرض سلام من ۲۲ ساله هستم و یک دختر ۴ ساله دارم. دی ماه سال ۹۳ بارداری دوم در ۱۲ هفتگی بر اثر از بین رفتن قلب جنین کورتاژ شدم و بعد از آن پریودی منظم داشتم. ۱۹ بهمن و ۱۹ اسفند و ۱۸ فروردین ولی الان ۸ اردیبهشت ماه پریود شدم. دلیل چیست که بعد از سه پریودی منظم این ماه تنظیم بهم ریخت؟
پاسخ دکتر فاطمه کیخواه، جراح و متخصص زنان و زایمان:
اگر این مسئله بی نظمی قاعدگی تنها یکی، دو بار اتفاق افتاده چندان نگران کننده نیست. چون گاهی خانم هایی که سیکل منظم دارند پریودشان دیر هنگام یا زود هنگام می شود و عقب و جلو می افتد. این اتفاق معمولا به دلیل استرس و بعضی از مسائل روحی برای خانم هایی که قصد بارداری دارند می افتد. بنابراین مسئله مهمی نیست. برای اینکه زودتر بتوانید باردار بشوید بهتر است مقاربت های منظمی با همسرتان داشته باشید. در روزهایی که پاک هستید، یک شب در میان یا دو شب در میان با همسرتان نزدیکی کنید. با این روش شانس بارداری برای شما افزایش پیدا می کند. اگر بی نظمی در قاعدگی باز هم تکرار بشود باید مورد توجه قرار بگیرد. روز پریودتان را یادداشت کنید و ببینید یکی، دو سیکل بعدی چگونه است. اگر منظم بود نیاز به هیچ اقدامی نیست. در غیر این صورت به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید و وضعیت سیکل قاعدگی تان را بررسی کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۱۲/۱۰ 140 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟