دخول بدون پیشگیری داشتم چه کار کنم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. ببخشید من یک سال هست تقریبا که قرص سیپروپترون کامپاند مصرف میکنم الان آمدم کربلا شب سه شنبه چهارشنبه قرص هایم را نخوردم و پنج شنبه جمعه هر کدام دو تا از قرص ها را خوردم الان رسیدم به نظمش اما جمعه شب دخول بدون پیشگیری داشتیم که آن هم به همراه خالی شدن منی بود. حالا چکار کنم حامله نشوم ؟ ضمن اینکه نمی خواهم پریود شوم و سفر زیارتیم خراب شود. دسترسی به ال دی هم ممکن نیست اینجا. این را هم بگویم شاید لازم شد من ۲۷ فروردین پریود شدم و سوم اردیبهشت هم پاک شدم.
پاسخ دکتر سولماز پیری، متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص طب مادر و جنین از انگلستان:
چون مدت طولانی هست که این دارو را مصرف می کنید و اگر این بار اولی بوده که این اتفاق افتاده است احتمال اینکه باردار باشید بسیار کم است. اما برای اطمینان بیشتر قرص اورژانسی یا همان لونژیل هم می توانید مصرف کنید. خوردن دارو را ادامه بدهید. اگر بعد از ادامه پریودتان عقب زد باید آزمایش بارداری بدهید. به احتمال خیلی قوی مشکلی پیش نخواهد آمد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۱۲/۱۰ 122 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟