با یک بار آی یو آی و ناموفق بودن آن نباید ناامید بشوید

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. من در سال ۹۱ یک سقط عمدی و در سال ۹۲ یک سقط غیر عمدی داشتم. حال حدود یک سال است که اقدام مان برای بارداری بی نتیجه مانده. در ضمن من ۲ دوره قرص و آمپول و یک دوره ای یو ای انجام دادم. و دوباره به من پیشنهاد برای ای یو ای شده. می خواستم بدانم آیا کار صحیحی است و به نظر شما از چه راهی زودتر به نتیجه می رسم. در ضمن عکس رنگی بنده و آزمایش شوهرم سالم است. از شما خواهشمندم تا دیر نشده جواب مرا بدهید چون من هفته بعد نوبت ای یو ای دارم.
پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص زنان و زایمان:
با یک بار آی یو آی و ناموفق بودن آن نباید ناامید بشوید. ما گاهی آی یو آی یا آی وی اف را تا ۱۲ بار تکرار می کنیم تا نتیجه بگیریم و بارداری اتفاق بیفتد. هر وقت ۱۲ بار انجام دادید و نشد می توانید ناامید باشید. شما باید دوباره آی یو آی را تکرار کنید و در صورت لزوم آی وی اف هم بشوید. با توجه به شرح حالی که شما دادید ان شاء الله در دفعات بعدی بارداری برای تان اتفاق می افتد زیرا مشکل تان چندان حاد به نظر نمی رسد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۷ 143 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟