بی نظمی پریود به علت ضربه شدید به کمر

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. من ۲۴ ساله هستم و مدتی هست که به دلیل ضربه ای که به کمرم خورده حدود ۹ ماه دردهای زیادی دارم و بعد از آن پریودم نامنظم و طولانی شد. ام آر ای دادم و چند وقتی استراحت کردم و پیش دکتر زنان رفتم و به من قرص جلوگیری برای منظم شدن پریود دادن اما بعد از ۳ ماه که تمام شد دوباره هر دو هفته پریود میشم من ۴ سال است که ازدواج کردم و قصد بارداری دارم لطفا راهنمایی کنید من چکار کنم نه درد کمرم با استراحت و فیزیوتراپی بهتر شده و نه پریودم منظم شده.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی بی نظمی پریود شما ربط خاصی به ضربه ای که به کمرتان خورده است پیدا نمی کند و شما باید این دو مساله را در دو سرویس جداگانه ارتوپدی و زنان بررسی کنید. شاید فقط یک همزمانی است که برای شما اتفاق افتاده است. برای تنظیم سیکل این نکته را در نظر داشته باشید که اگر زمینه تنبلی تخمدان دارید تا زمیانی که دارو مصرف می کنید سیکل منظم است و بعد از آن دوباره ممکن است به هم بخورد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۱۲/۰۷ 172 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟