قوی تر شدن نطفه و جلوگیری از سقط جنین

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام. سی ساله هستم و یک سال است که ازدواج کردم. ۸ ماه است اقدام کردم. در سومین ماه اقدام در اول هفته پنجم سقط داشتم. تمامی آزمایش ها و عکس رنگی رحم نرمال است. دکترم اجازه اقدام مجدد داده اند سه ماه از قضیه سقط می گذرد. نگرانی زیادی دارم. برای قوی تر شدن نطفه و جلوگیری از سقط چکاری انجام دهم؟ تمامی پریودها هم منظم است.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی معمولا به این شکل نیست که ما بگوییم نطفه های ضعیف تر از بین می روند پس حالا بیایید با انجام یکسری اقدامات مراقبتی نطفه را قوی کنید تا مانع سقط جنین شوید. یک شانس پایه برای سقط جنین در همه بارداری ها وجود دارد و با افزایش سن به طور کلی شانس سقط جنین هم بیشتر می شود. اگر سابقه سقط جنین یا ناهنجاری های کروموزومی در خانواده تان وجود دارد یک سری بررسی ها برای شما انجام می شود در غیر این صورت معمولا بعد از سه ماه می توانید اقدام به بارداری مجدد کنید و ان شاء الله که مشکلی برای تان پیش نمی آید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۷ 119 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟