سقط جنین بعد از دو سال انتظار بارداری

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام. خانم ۲۲ ساله ای هستم و یک پسر شش ساله دارم و هجده ماه پیش یک جنین هفده هفته مرده به صورت سزارین سقط کرده ام چون فرزند اولم سزارین بود نتوانستم کورتاژ کنم و الان حدود شش ماه است که برای بارداری اقدام کرده ام ولی فایده ای نداشته من تاکنون دو دوره کلومیفن مصرف کرده ام و با وجود قاعدگی بسیار منظم بعد از مصرف کلومیفن ده روز عقب انداخته و بعد عادت شده ام، در طی این مدت جواب تست بارداری هم منفی بوده در ضمن برای بارداری که منجر به سقط شد هم حدود دو سال انتظار کشیدم و ناگفته نماند که من و همسرم آزمایشات لازم را انجام داده ایم و هیچ مشکلی در کار نبوده، با تشکر از راهنمایی های ارزشمندتان منتظر جواب هستم.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی با توجه به شرح حالی که باید همراه همسرتان تحت نظر کلینیک های نازایی باشید تا وضعیت تان به طور همزمان انجام شده و درمان را شروع کنید تا ان شاء الله بارداری هر چه زودتر برای تان اتفاق بیفتد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۷ 105 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟