تا دو هفته پس از پروژسترون فرصت بارداری دارید

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام و تشکر از برنامه مفید شما. من ۴۰ سال سن دارم و دو تا فرزند دختر و چندسال است که جلوگیرى ندارم ولى باردار نمى شوم به علت اینکه همسرم واریکوسل دارد ولى زیر بار عمل جراحى نمى رود من اولین روز قاعدگیم بیستم اسفند مى باشد و تا الان پریود نشدم نزد متخصص رفتم و تست خون دادم در دوم اردیبهشت که منفى بود دکتر آمپول پروژسترون برایم نوشت که الان هشت روز تزریق کردم ولى هنوز پریود نشدم یعنى ممکن است حامله باشم لطفا راهنمایى کنید. با تشکر.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی شما به طور ماکزیمم تا دو هفته پس از تزریق آمپول پروژسترون فرصت دارید که باردار شوید و اگر در این مدت خونریزی تان شروع نشود مجددا باید برای بررسی به متخصص زنان و زایمان مراجعه داشته باشید و به طور کلی با سن و سابقه ای که ذکر کردید نباید وقت را تلف کنید بلکه به طور اورژانسی به کلینیک های نازایی مراجعه کنید تا ان شاء الله بتوانید نتیجه بگیرید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۱۲/۰۵ 115 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟