روزهای وسط سیکل با همسرتان نزدیکی داشته باشید

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. من ۲۵ ساله و شوهرم ۲۷ سالش است. ۲۰ ماه از ازدواج ما می گذرد، جلوگیری با کاندوم بود و ۳ ماه است که اقدام به بارداری کردیم. روز ۱۳ دوره سونو دادم که در تخمدان چپ ماکروفولیکول به دیامتر ۱۷ م م مشاهده شد و تخمدان راست فاقد ماکروفولیکول است. از کیت تخمک گذاری هم استفاده کردم اما اصلا ۲ خطه نشد. فکر می کنم اصلا تخمک گذاری ندارم، درست است؟ لطفا من را راهنمایی کنید.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی اینکه شما در یکی از سیکل های خود تخمک گذاری نداشته باشید مشکل خاصی ندارد و نشان دهنده مورد خاصی هم نیست. در هر خانم سالمی هم ممکن است این وضعیت که در یک سیکل تخمک گذاری اتفاق نیفتد دیده شود. بنابراین نگرانی بیهوده نداشته باشید و این تشخیص ها و ارزیابی ها را به پزشک تان بسپارید. مشاوره های قبل از بارداری را انجام دهید تا وضعیت تان بررسی شده و در صورتی که ریسک فاکتور خاصی نداشتید یک سال زمان برای بارداری شما در نظر گرفته خواهد شد. به جای اینکه خودتان را با استفاده از کیت تخمک گذاری دچار استرس کنید در روزهای وسط سیکل هر یک شب در میان با همسرتان نزدیکی داشته باشید تا بارداری زودتر برای تان اتفاق بیفتد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۱۲/۰۵ 160 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟