باردار نشدن بعد از ۱۴ ماه اقدام به بارداری

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام و خسته نباشید، من بیست و یک سال سن دارم و ۳ سال است که ازدواج کردم، الان حدود چهار ماه است که جلوگیری نداریم ولی هنوز باردار نشدم. خیلی نگرانم؟
پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان:
وقتی ۱۴ ماه برای بارداری اقدام کردید و حامله نشدید نازا محسوب می شوید. بنابراین از مراجعات پراکنده خودداری کنید و همراه همسرتان به یک مرکز ناباروری بروید. در آنجا شما را از نظر تنبلی تخمدان و موارد دیگر مورد بررسی قرار می دهند. در ضمن همسرتان هم باید آزمایشات اسپرموگرام بدهند تا از نظر سطح و تعداد اسپرم بررسی بشوند. اگر همسرتان مشکلی نداشت و شما دچار تنبیل تخمدان باشید درمانهای دارویی آغاز می شود. معمولا با دارو درمانی مشکل حل می شود. ولی اگر خدایی نکرده دارو درمانی جواب نداد، باید از رحم تان عکس رنگی بگیرند و از نظر چسبندگی و انسداد لوله های رحم بررسی بشوید. اینها مراحل مختلفی هست و هر کدام درمان های خاص خودش را دارد. پس بدون اتلاف وقت به یکی از مراکز ناباروری مراجعه داشته باشید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫67 از 5)


۹۵/۱۲/۰۵ 269 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟