سقط جنین اول احتمالا نیاز به پیگیری ندارد

pregnancy-qa

سوال بارداری: من ۹ ماه است که ازدواج کردم ماه پیش باردار شدم ولى به چهار هفته نکشید که سقط کردم آنن هم بی دلیل. به نظر شما من مى توانم یک ماه بعد باردار بشوم اصلا دلیل سقط من چه می تواند باشد؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی اول از همه لازم است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا ارزیابی های اولیه برای شما انجام شود و ما ببینیم که در سوابق فردی و خانوادگی تان ریسک فاکتور خاصی وجود دارد یا خیر. چون ممکن است بعد از یک نوبت سقط احتیاج به پیگیری و بررسی های خاصی نداشته باشید. به هر حال سقط در بارداری اول نسبتا شایع بوده و از هر ۵ بارداری یک مورد ممکن است به سقط منجر شود و ما برای همه خانم های بارداری که در بارداری اول شان دچر سقط شده اند پیگیری های و آزمایش های خاصی را درخواست نمی کنیم. پس در قدم اول به پزشک خودتان مراجعه کنید تا ارزیابی های اولیه برای تان انجام شود و در صورتی که ریسک فاکتوری نداشته باشید و سه ماه از سقط تان گذشته باشد می توانید برای بارداری اقدام کنید.


منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۵ 117 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟