رژیم غذایی مناسب را در اقدام به بارداری هم ادامه دهید

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام من ۲۶سال سن دارم وقد من ۱۵۸ است در بارداری اولم وزن پایه ام۷۰ کیلو بوده است و در طی بارداری به وزن ۸۵ کیلو رسیده بودم مدت سه سال است که با ورزش ورژیم غذایی وزن من به ۵۷ کیلو رسید الان پنج ماه است که قصد بارداری دارم ودر این مدت رژیم غذایی را کنار گذاشته ام ولی ورزش رابه طور مرتب انجام می دهم و الان وزنم ۶۴ کیلو است و هنوز باردار نشدم به نظر شما آیا من اضافه وزنی دارم و دوباره رژیم بگیرم؟ با این وضع اگر باردار شدنم طول بکشد ممکن است دوباره به وزن اولم برگردم! لطفا مراراهنمایی کنید.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی به نظر می رسد هنوز کمی اضافه وزن داشته اید. در این مدت رژیم غذایی خود را رعایت کرده و تحت نظر باشید. اما از این نظر که باردار نشدید هم نگران نباشید. اگر مشاوره های لازم را انجام دادید و در سوابق خودتان یا همسرتان ریسک فاکتوری وجود نداشته است پس تا یک سال برای باردار شدن فرصت دارید چون در هر ماه شانس بارداری شما فقط ۲۴ درصد است پس نگران نباشید و در صورتی که مشاوره ها و آزمایشات لازم را انجام ندادید به متخصص زنان مراجعه کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۲ 130 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟