تاخیر در قاعدگی روی باردار شدن تاثیر منفی میگذارد

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام خانم دکتر خانمی ۲۸ ساله باوزن ۶۳ و قد ۱۵۷ که ۱۰سال ازدواج کرده ام پریودی نامنظم دو ماهی یا شاید بیشتر بعضی اوقات هم هر ماه دارم با این حال یکسال بعد ازدواج باردار و به دلایلی سقط جنین انجام دادم بعد از آن پیشگیری طبیعی داشتم. الان دو سال است که می خواهم بچه دار شوم سونو و آزمایش انجام دادم و مشکلی نداشتم ولی جواب نگرفتم در ۸ ماه اخیر کلا پریودم قطع شده با آزمایش هورمونی متوجه شدم که پرولاکتینم از ۲۳ دهم ۳۶ هستش البته هنوز داروهایم را استفاده نکردم. آمپول پروژسترون هم نزدم. خواهشا راهنمایی کنید که با چند دوره قرص می تونم سریعتر باردار شوم و سیکل منظمی داشته باشم و آیا امکان دارد خدایی نکرده دیگر باردار نشوم. توی خانواده اصلا مشکل نازایی نداریم. اگر می شود بگویید کدوم دارو زودتر جواب می دهد. آخر زندگیم دارد از هم می پاشد. ممنون از مشاورهایتان.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز تاخیر دو ساله در بارداری به معنای این است که شما باید همراه همسرتان برای بچه دار شدن تحت نظر کلینیک های نازایی باشید. بدون اینکه شما را از نزدیک دیده و معاینه کرده باشیم و شرح حال و سوابق و نتایج آزمایشات شما را داشته باشیم نمی توانیم در خصوص نوع درمان اظهار نظر قطعی بکنیم ولی به هر حال باید این مساله را بدانید که تاخیرهای قاعدگی و پرولاکتین بالا روی قصد شما برای بارداری نتیجه عکس می گذارد. بنابراین هر چه زودتر درمان را در یکی از کلینیک های نازایی شروع کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۲ 135 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟