علت سقط جنین در اولین بارداری چیست

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام من خانمی ۲۷ ساله هستم یک هفته پیش اولین بارداری ام (جنین ۶ هفته) منجر به سقط شد. می خواستم بپرسم دلیل اینکه اولین بارداری سقط می شود چیست و اینکه آیا دوباره شانس بارداری خواهم داشت؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی اول از همه لازم است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا ارزیابی های اولیه برای شما انجام شود و ما ببینیم که در سوابق فردی و خانوادگی تان ریسک فاکتور خاصی وجود دارد یا خیر. چون ممکن است بعد از یک نوبت سقط احتیاج به پیگیری و بررسی های خاصی نداشته باشید. به هر حال سقط در بارداری اول نسبتا شایع بوده و از هر ۵ بارداری یک مورد ممکن است به سقط منجر شود و ما برای همه خانم های بارداری که در بارداری اول شان دچار سقط شده اند پیگیری های و آزمایش های خاصی را درخواست نمی کنیم. پس در قدم اول به پزشک خودتان مراجعه کنید تا ارزیابی های اولیه برای تان انجام شود و در صورتی که ریسک فاکتوری نداشته باشید و سه ماه از سقط تان گذشته باشد می توانید برای بارداری اقدام کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۲ 133 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟