بعد از عمل کیست باید هرچه زودتر بچه دار شد

pregnancy-qa

سوال بارداری: من بیست یک سالم است. یک سال و نیم هست ازدواج کردم بعد از یک سال فهمیدم کیست دارم چپ و راست بعد کیستم شیش و پنج سانت بود. عمل کردم با تجوز دکترم. الان سه ماه از عملم می گذرد دکتر گفته بعد از شش ماه باردار شوم ولی من وهمسر نمی خواهیم. آیا ممکن هست بعدا نابارور شوم. مرسی اگر جواب بدهید.

پاسخ دکتر مینو آیرملو، متخصص زنان و زایمان:
پزشک به شما پیشنهاد درستی داده است. اگر تصمیم دارید بعدها بچه دار بشوید هر چه زودتر برای اینکار اقدام کنید. چون پس از هر عمل جراحی کیستی شانس چسبندگی و انسداد لوله های رحم افزایش پیدا می کند. به همین خاطر ما به بیماری که کیست عمل می کند پیشنهاد می دهیم زودتر بچه دار بشود. شما الان جوان هستید و شاید زیاد مایل به بچه دار شدن نباشید ولی بعدها اگر بچه بخواهید ممکن است نتوانید به سادگی بچه دار بشوید. بنابراین اگر فکر می کنید در آینده می خواهید حتما بچه بیاورید به پیشنهاد دکترتان عمل کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫67 از 5)


۹۵/۱۲/۰۲ 115 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟