تخمدان پلی کیستیک لزوماً باعث ناباروری نمی‌شود

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام و خسته نباشید، من یک سال و نیم است که جلوگیری نمی کنم. شوهرم آزمایش داده کمی ضعیف است من هم دکتر گفته تخمدان پلی کیستیک دارم اما پریودم منظمه دکتر برایم آمپول hmgتجویز کردند آیا من حامله می شوم خیلی نگرانم. البته شوهرم هم الان دارو مصرف می کند. لطفا پاسخ سوالم را بدهید.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی این که شما سندروم تخمدان پلی کیستیک دارید ی ریسک فاکتور برای این است که تخمک گذاری های منظمی نداشته باشید و به همین خاطر تا زمانی که باردار می شوید باید تحت نظر متخصص زنان باشید. متاسفانه هیچ کسی نمی تواند به شما تضمین دهد که چند وقت بعد از تزریق آمپول باردار می شوید. در حال حاضر به جای استرس و نگرانی بهتر است مطابق نظر پزشک تان و بر اساس پلن درمانی که برای شما در نظر گرفته شده جلو بروید تا ان شاء الله بارداری برای شما اتفاق بیفتد. در خصوص سندروم تخمدان پلی کیستیک نیز نگرانی نداشته باشید چون این سندروم لزوما باعث ناباروری شما نمی شود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۲ 100 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟