یائسگی زودرس دارم. آیا باردار می شوم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. بنده ۳۳ ساله هستم و نزدیک به دو سال از ازدواجم می گذرد. تا قبل از ازدواج پریودهای منظمی داشتم ولی بعد از ازدواج با تاخیر بود. تا اینکه از اسفند۹۳ دیگر پریود نشدم با توجه به آزمایشاتی که انجام دادم مشخص شد به یایسگی زودرس دچار شدم و حتی ذخیره تخمدانی خود را نیز از دست دادم. در حال حاضر قرص استروژن و مدرفوم می خورم تا پریود شوم و برای بارداری با روش IVF اقدام کنم و البته تخمک اهدایی دریافت نمایم. لطفا راهنمایی کنید که آیا باردار شدن برای بنده مقدور هست؟ کسی مشکل من را داشته و کجا را برای اقدام به باردار شدن پیشنهاد می کنید. ممنون می شوم کمکم کنید چون از نظر روحی در شرایط بدی هستم.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز نگران نباشید مساله یائسگی زودرس مشکل نادرستی نیست و روزانه ده ها زوج که مشکل شما را دارند در مراکز ناباروری آی وی اف می کنند.مطابق نظر پزشک تان برنامه درمانی را انجام دهید و استرس نداشته باشید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۲ 136 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟