برای پسردار شدن قبل از اقدام لبنیات و ترشیجات نخورید

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام. من ده ماه است که ازدواج کردم که تا ۴ ماه اول نمی توانستیم بدرستی نزدیکی کنیم. چند ماهی هم بطور طبیعی جلوگیری می کردیم و دو ماهی است که جلوگیری نمی کنم. می خوام که باردار شوم اما پریودم نامنظم شده و اینکه می خواهم بچه ام پسر باشد. می شود راهنمایی کنید؟ ممنون.
پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص زنان وزایمان:
نامنظمی پریود دلایل مختلفی دارد. اینکه پریودتان عقب می افتد احتمالا به دلیل تنبلی تخمدان است و تنبلی تخمدان می تواند تا حدودی چنین اثری داشته باشد. تنبلی تخمدان تا حدودی با احتمال تأخیر در باروری هم همراه است ولی این احتمال ۱۰۰% نیست. اگر بچه می خواهید می توانید با همین شرایط پیشگیری را قطع کنید ولی به پزشک هم مراجعه بکنید. یک سری آزمایشات هورمونال بدهید و از نظر هورمونی بررسی شوید. اگر هم اضافه وزن دارید وزن تان را کم کنید. معمولا با تغییر سبک زندگی، ورزش و تغذیه مناسب این مسئله بهتر می شود. نباید بگذارید بیشتر از ۱۲ روز پریودتان عقب بیفتد. هر وقت قاعدگی تان به تأخیر افتاد با استفاده از آمپول پروژسترون و داروهای دیگر زیر نظر پزشک، سعی کنید زودتر پریود بشوید. چون عقب افتادن بیشتر از ۱۲ روز ممکن است به شما آسیب های دیگری هم برساند.
پاسخ دکتر الهام هاشمیان نائینی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
اگر می خواهید جنین پسر بشود باید در روزهایی که تخمک گذاری دارید مقاربت داشته باشید. البته تعیین روز دقیق تخمک گذاری برای خانم ها کار بسیار دشواری است. اما به طور تقریبی اگر سیکل ماهانه شما منظم و ۲۸ روزه است می توان گفت ۱۴ روز قبل از شروع پریود بعدی روز مناسبی است. غیر از این برای اینکه جنین پسر بشود، شما ۳-۲ ماه قبل از بارداری از خوردن لبنیات و مواد غذایی ترش بپرهیزید. دیگر اینکه می توانند قبل از مقاربت با محلول جوش شیرین و آب محیط واژن را شست و شو داده و آن جا را قلیایی کنید. برای این کار یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید. سپس با سرنگ ۵ سی سی بدون سوزن چند بار محلول را به داخل واژن تزریق کنید. با انجام این کارها احتمال پسر شدن جنین بالا می رود ولی باید بدانید که این روش های خانگی صد در صد نیست و احتمال خطا هم وجود دارد. اگر می خواهید حتما فرزند شما پسر باشد می توانید از روش های آزمایشگاهی مانند آی وی اف استفاده کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۱۱/۳۰ 124 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟