شش ماه اقدام به بارداری نگران کننده نیست

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام سه سال است که ازدواج کردم و ۲۶ سالم است و ۶ ماه است که اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم. خودم کم کاری تیرویید دارم و یک تخمدانم را قبلا جراحی کردم همه جور آزمایش هم من و همسرم دادیم همه خوب بود. حتی سونوگرافی هم تخمدانم طبیعی و عادت ماهیانه ام هم منظم است. دکتر هم رفتم هیچ دارویی بهم نداد گفت حالا زود است. ولی خودمان عجله داریم یعنی باردار می شوم؟ و اینکه چه روز هایی باید آمیزش داشت؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
شش ماه نتیجه نگرفتن از بارداری نگران کننده نیست و نیازی به پیگیری خاصی هم ندارد. اگر مشاوره های لازم قبل از بارداری را نزد متخصص زنان انجام دادید و هیچ ریسک فاکتوری نداشتید تا یک سال برای باردار شدن فرصت دارید. اگر زن و شوهری سالم باشند در هر سال برای باردار شدن در هر ماه ۲۴ درصد شانس دارند. بنابراین لطفا استرس نداشته باشید و در روزهای وسط سیکل که احتمال تخمک گذاری وجود دارد هر یک روز در میان با همسرتان نزدیکی داشته باشید تا بارداری زودتر برای تان اتفاق بیفتد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 104 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟