تاخیر افتادن پریود دلایل مختلفی دارد

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام، من ۲۵ سالم است و سه ماه است ازدواج کردم، جلوگیری به روش طبیعی داشتم، ۲۳ فروردین باید پریود می شدم ولی تا امروز نشدم، اول اردیبهشت از بی بی چک استفاده کردم منفی بود، تست خون هم دادم منفی بود، چند روز لکه بینی شدید داشتم، امکان دارد باردار باشم؟ قصد داریم بعد تابستون برای بارداری اقدام کنیم، چه آزمایشات و داروهایی باید مصرف کنم، سابقه تاخیر در پریودی را در دوران مجردی داشتم.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
وقتی نتیجه تست بتا منفی است یعنی شما باردار نیستید. بنابراین باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا علت تاخیر در پریود مشخص شود. به تاخیر افتادن پریود دلایل بسیار مختلفی می تواند داشته باشد و فقط نمی توانیم یک عامل را به عنوان دلیل اصلی مطرح کنیم. سابقه تاخیر در پریود هم اگر به دلیل سندروم تخمدان پلی کیستیک باشد معنایش این است که باید برای باردار شدن تخت نظر باشید چون تاخیر در قاعدگی می تواند به تاخیر در تخمک گذاری نیز منجر شود.بنابراین در حال حاضر جهت مشاوره های لازم قبل از بارداری به متخصص مراجعه کنید تا وضعیت تان بررسی شده و تست پاپ اسمیر و آزمایش های لازم را انجام دهید.


منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 111 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟