سرطان سینه ارتباطی با تاخیر در حاملگی ندارد

pregnancy-qa

سوال بارداری: با عرض سلام و خسته نباشید. ممنونم از زحمات تان. زنی۳۴ ساله هستم و دو ماه است برای اولین بارداری اقدام کردم اما باردار نشدم . آیا قبل از اقدام به بارداری با توجه به سنم و اینکه تا به حال باردار نشدم آزمایش خاصی لازم است انجام بدهم یا نه؟ عمه من در سن ۴۳ سالگی برای اولین بار بچه دار شد و دچار سرطان سینه شد آیا ممکن است بعلت توارث یا سن بالا سرطان برای من هم اتفاق بیفتد؟ ممنون از پاسخگویی تان.
پاسخ دکتر مینو آیرملو، متخصص زنان و زایمان:
به هر حال برای همه خانم ها احتمال ابتلا به سرطان سینه وجود دارد و اگر یک فرد در خانواده نزدیک این بیماری را داشته باشد شانس ابتلا به این بیماری افزایش می یابد. ولی سرطان سینه هیچ ربطی به حاملگی زود یا دیرهنگام ندارد. شما هم سن زیادی ندارید پس برای بارداری اقدام کنید. کار خاصی هم لازم نیست انجام بدهید. فقط از همین امروز روزی یک قرص اسیدفولیک میل کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 128 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟