پریود بیشتر از ۱۲ روز عقب نیافتد

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام من دختری ۱۹ ساله هستم که از اول پریودهای نامنظمی داشتم پزشک رفتم و تشخیص شان تنبلی تخمدان و سندرم پلی کیستیک بود و چند سالی هست که قرص های ضدبار داری استفاده می کنم ولی درست نمی شود و کیست هایم بزرگتر می شود در ضمن من متاهلم آیا امکان بارداری دارم یا چکار کنم خوب شوم؟
پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص زنان وزایمان:
نامنظمی پریود دلایل مختلفی دارد. اینکه پریودتان عقب می افتد احتمالا به دلیل تنبلی تخمدان است و تنبلی تخمدان می تواند تا حدودی چنین اثری داشته باشد. تنبلی تخمدان تا حدودی با احتمال تأخیر در باروری هم همراه است ولی این احتمال ۱۰۰% نیست.اگر بچه می خواهید می توانید با همین شرایط پیشگیری را قطع کنید ولی به پزشک هم مراجعه بکنید. یک سری آزمایشات هورمونال بدهید و از نظر هورمونی بررسی شوید. اگر هم اضافه وزن دارید وزن تان را کم کنید. معمولا با تغییر سبک زندگی، ورزش و تغذیه مناسب این مسئله بهتر می شود. نباید بگذارید بیشتر از ۱۲ روز پریودتان عقب بیفتد.هر وقت قاعدگی تان به تأخیر افتاد با استفاده از آمپول پروژسترون و داروهای دیگر زیر نظر پزشک، سعی کنید زودتر پریود بشوید. چون عقب افتادن بیشتر از ۱۲ روز ممکن است به شما آسیب های دیگری هم برساند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 121 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟