عقب افتادن پریود تا ده روز اشکالی ندارد

pregnancy-qa

سوال بارداری: من ۲۲ سالمه. ۲سال و ۷ماه ازدواج کردم. ۵ ماهی اقدام برای بارداری کردم. اما منظم نزدیکی نداشتم. ولی پریودم یکسالی می شه نامرتبه. هر ماه ۷ تا ۹ روز عقب می زنم. این ماه هم بعد از ۶ روز تاخیر پریود شدم ولی خونریزی کمی داشتم. آزمایشات هورمونی و کشت ادرار دادم سالم بود. اسیدفولیک و ویتامین E می خورم. چرا اینقدر پریودم نامنظم است؟ حس می کنم رشد موهای صورتم بیشتر شده. به خاطر اختلال هورمونی است؟ من چکار کنم زود باردار شم؟
پاسخ دکتر سمیه علائی نسب، متخصص زنان و زایمان:
اگر موهای صورتتان زیاد شده و پریود نامنظم دارید باید آزمایش قند خون و همینطور سونوگرافی و آزمایشات دیگر را انجام دهید که علت آن را متوجه شوید و اگر اضافه وزن دارید آن را کاهش دهید. عقب افتادن سیکل قاعدگی تا ده روز اشکال چندانی ایجاد نمی کند ولی بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بعد از شناختن علت با تجویز دارو پریودتان را منظم کنند که بتوانید به بارداری اقدام کنید. از طرف دیگر کسی که پریود نامنظم دارد تخمک گذاری مرتبی هم ندارد باید بعد از مراجعه به پزشک از روزهای تخمک گذاریتان با علامتهایی که دارد مطلع شوید که در آن زمان ها بتوانید برای بارداری نزدیکی داشته باشید.


منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 113 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟