اول کم خونی را درمان کنید سپس باردار شوید

۷-۱۴۴٫jpg

دو بهمن یه سقط در هفته ۱۲ بارداری داشتم طی این سقط دچار کم خونی شدم به طوری که هموگولوبین خونم روی ۸ است وذخیره آهنم ۶ شده. اول دکتر به من ففول تجویز کردند اصلا این اعداد تغییر چندانی نکرد و الان دکتر به من تجویز دو عدد قرص فرفولیک در روز را داده اند جدیدا از وضعیت خونم خبر ندارم تازه دو هفته است شروع کرده ام با توجه به اینکه خواهان باردار شدن سریع هستم خواستم بدونم کی می تونم بادار شوم وذخیره آهن وهموگولوبینم را چند باید بیاید تا من بتوانم باردار شوم؟ ممنون از راهنمایی تان.
دکتر فاطمه نجار، متخصص زنان و زایمان:
حتما باید کم خونی درمان بشود و بعد حامله بشوید. هموگلوبین به طور متوسط باید ۱۲ باشد. وقتی هموگلوبین به ۱۲ رسید و ذخیره آهن ۱۰ شد می توانید باردار بشوید. گوشت قرمز، زرده تخم مرغ بیشتر مصرف کنید. چون اینها معدن آهن هستند. لبنیات و کلسیم همراه آهن مصرف نکنید. بعد از غذا چایی ننوشید تا زودتر آهن بدنتان بالا برود. آهن که بالا برود وضعیت هموگلوبین هم درست می شود. در ضمن چایی پررنگ جذب آهن را کاهش می دهد. یک مقدار به تغذیه تان بیشتر توجه کنید و قرص فرفولیک با آب پرتقال یا ویتامین سی بخورید. اگر اینکارها را انجام بدهید معمولا یک ماهه وضعیت کم خونی تان درست می شود. پس یا آهن را درست مصرف نکردید یا خونریزی دارید.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 119 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟