کورتاژ باعث پریودهای نامنظم می‌شود؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. من از مجردی پریودهایم نامنظم بود که هر سه ماه یا ۴ ماه می شدم که بعد از ازدواجم ۷ ماه بعد حامله شدم و پنج ماه سقط کردم وکورتاژ شدم و بعد از کورتاژ هر ۱۸روز مریض می شدم تا پنج ماه ولی بعد از ۵ ماه دوباره تا دو ماه سه ماه نمی شدم و پیش دکترهای زیادی مراجعه کردم که هرکدوم قرص پروژسترون و متفورمین بهم دادند و سونو که دادم گفت تنبلی تخمدان داری و الان دو سال سه ماه می شود که هنوز حامله نشدم به خدا خیلی خسته شدم چکار باید بکنم؟ شب ها تا صبح اصلا خواب ندارم خیلی کلافه ام تو را به خدا راهنمایی ام کنید دو بار هم یخ گذاری کردم ولی من قبلا ترشح بدن داشتم ولی الان اصلا ندارم و ۲۸ سالم است و شوهرم هم آزمایش اسپرم داد گفت خوب است مشکلی ندارد به نظرتان آیا کورتاژم خراب بوده؟ خواهش می کنم کمکم کنید.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی این مساله ارتباطی به کورتاژ ندارد و سعی نکنید با ربط دادن این مسائل به هم برای خودتان استرس و نگرانی فکر درست کنید. همراه همسرتان به یکی از کلینیک های نازایی مراجعه کنید تا بررسی زحم و ضمائم آن و همچنین آزمایشان هورمونی برای شما انجام شده و وضعیت همسرتان بررسی گردد و در صورت نیاز درمان را به موقع و به جا شروع کنید.
منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 108 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟