باردار نشدن بعد از یک ماه رابطه جنسی نگران کننده نیست

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. ۲۰ سالم است و ۱ ماه است که ازدواج کردم. قصدحامله شدن دارم اما چند بار این حرکت را انجام دادیم ولی باردار نشدم چکارکنم؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز چند بار اقدام کردن برای بارداری اصلا کافی نیست که حالا نگرانید که چرا بارداری برای تان اتفاق نیفتاده است. یک زن و شوهر سالم در هر ماه فقط ۲۴ درصد شانس برای باردار شدن دارند و به همین خاطر ما به زوج های زیر ۳۵ سال یک سال وقت می دهیم که بارداری برایشان اتفاق بیفتد. شما در وهله اول باید به متخصص زنان مراجعه کنید و مشاوره های لازم قبل از بارداری را انجام دهید و تست های آزمایشگاهی و پاپ اسمیر نیز برای تان انجام شود. در این صورت اگر در سوابق فردی شما و همسرتان مشکل و ریسک فاکتور خاصی نبود می توانید تا یک سال برای باردار شدن صبر کنید و برای اینکه زودتر به این هدف برسید در اواسط هر سیکل قاعدگی یک شب در میان با همسرتان رابطه داشته باشید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۹ 127 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟