تنبلی تخمدان با کم کردن وزن بهبود می‌یابد

pregnancy-qa

سوال بارداری:
سلام. من ۲۲ساله هستم و ۸ ماه هست که ازدواج کردم در زمان مجردی پریودن نامنظم بود و قبلا کیست داشتم که با سه ماه قرص خوردن رفع شد ولی داخل هر دو تخمدانم فولیکول آزاد همچنان مشاهده می شد بعد از ازدواج دردهای پریودم زیاد شده و حداقل ده روز عقب می افتد ماهیانه ام آزمایش دادم عفونت هم نداشتم ولی سونو باز هم فولیکول نشان داده و بیشتر شده. من اگر بخواهم چهار سال دیگر اقدام به بچه دار شدن کنم آیا با این وضعیت به مشکل می خورم؟ اصلا فولیکول چیست؟خطرناک است یا نه؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز موضوع درد دوران قاعدگی مساله ای است که باید آن را به صورت جداگانه تحت بررسی قرار دهیم و درمان را شروع کنید چون این مساله یکی از ریسک فاکتورهای بارداری محسوب می شود. در خصوص تنبلی تخمدان نیز باید بدانید که این مساله جنبه ژنتیکی دارد و بنابراین نباید انتظار داشته باشید که با مصرف دارو زمینه ژنتیکی تان تغییر کند. برا یکنترل تنبلی تخمدان کم کردن وزن و ورزش کردن و اصلاح سبک زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که خانم های با تنبلی تخمدان ممکن است دچار تاخیر در تخمک گذاری نیز باشند این مساله می تواند روی شرایط شان برای بارداری تاثیرگذار باشد. پس اگر قصد جلوگیری طولانی دارید اول باید با متخصص زنان مشورت کنید چون شاید به صلاح تان نباشد که به مدت طولانی جلوگیری داشته باشید و در ضمن خانم هایی که تنبلی تخمدان دارند لازم است تا دست یابی به بارداری تحت نظر متخصص باشند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۹ 105 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟