آیا کم‌کاری تیروئید باعث نازایی می‌شود؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام و خسته نباشید خدمت شما. سوالی داشتم من پنج ماه است اقدام به بارداری کردم ولی باردار نشدم به دکتر مراجعه کردم دوباره همان آزمایشات اول اقدام برای بارداری و سونوگرافی روز چهاردهم دوره را برایم دادند. خدا را شکر مشکلی نبود فقط کم کاری تیروئید دو سال است دارم با قرص کنترل می کنم و بار آخر شش ماه پیش تی اس اچ ۱.۵ بود ولی این بار به ۳.۴ رسیده. آیا با این ‌مقدار تی اس اچ می توانم باردار شوم و آیا همین مقدار تی اس اچ باعث تاخیر در بارداریم شده است؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز بارداری نه فقط یک امر دو طرفه است که هم به شرایط شما و هم همسرتان بستگی دارد بلکه تنها منحصر به یک عامل هم نیست بنابراین لزوما نمی توانیم بگوییم که دلیل تاخیر بارداری شما کم کاری تیروئید بوده است ولی به هر حال در وضعیت فعلی باید به متخصص غدد مراجعه کنید تا وضعیت تان بررسی شده و درمان های لازم را دریافت کرده و ار متخصص غدد اجازه بارداری بگیرید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۷ 119 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟