دراز کشیدن بعد از نزدیکی تاثیری در باردار شدن ندارد

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام خانم دکتر خسته نباشید. با توجه به اینکه من ۳ ماه از روز ۳ تا ۸ پریودیم قرص کلوموفین و دگزا مصرف کردم و این ماه از روز ۸ و ۹ پریودی آمپول ام جی ۷۵ را تزریق کردم و روز ۱۳ پریودیم آمپول HCG دو عدد ۵۰۰۰ واحد تزریق کردم تقریبا ۱۰ روز بعد از پاک شدنم دل درد کمر درد شدید می گیرم مثل درد پریود آن ماه هم که آمپول نزدم فقط قرص ها را مصرف می کردم هم همینطور بود و همراه با ترشحات زیاد یعنی درد که می گیرم ترشحاتم زیاد می شود. به نظرتان این دردها ربطی به آغاز سیکل تخمک گذاری دارد؟ بعد از شروع درد چقدر بعدش نزدیکی بکنم؟ شانس بارداریم چقدر است؟ بعد از نزدیکی چقدر باید صبر کنم؟ من ۲۰ دقیقه پاهایم را بالا می گیرم بعد می روم تخلیه می کنم. به نظرتان ۲۰ دقیقه کافی است؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز در حوالی زمان تخمک گذاری ممکن است دردهایی در شکم احساس کنید. اما اگر دردها شدید باشد باید برای بررسی های بیشتر به پزشک تان مراجعه داشته باشید. در ضمن کسی نمی تواند به طور دقیق به شما بگوید که چقدر برای باردار شدن شانس دارید. در حالت عادی و در صورتی که زن و شوهر صد در صد سالم باشند شانس شان در هر ماه برای بارداری حدود ۲۴ درصد است. در خصوص نزدیکی نیز واقعا نیازی نیست که بعد از مقاربت دراز بکشید یا پاها را بالا نگه دارید چون اسپرم پس از انزال در چند ثانیه به سمت رحم حرکت می کند و دراز کشیدن یا نکشیدن شما تاثیری بر حرکت اسپرم ندارد و شانس شما را برای بارداری بیشتر یا کمتر نمی کند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۷ 198 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟