اسپرم صفر در مردان درمان دارد یا خیر

pregnancy-qa

سوال بارداری:
من اسپرمم صفر است و نمونه برداری هم صفر بود. آیا درمان دارد با دارو اسپرم ساخته می شود؟ اهدای جنین از آشنا خواهر و برادر می شود گرفت؟
پاسخ دکتر فرشته دانشمند، متخصص زنان و زایمان:
مسئله جنین اهدایی قوانین خاصی دارد. چون به هر حال یک سری مسائل حقوقی را به همراه می آورد. شما باید به یک مرکز ناباروری مراجعه کنید. در آنجا مشاورینی هستند که به خوبی از همه این قوانین اطلاع دارند و شما را راهنمایی خواهند کرد. اما در مورد اسپرم صفر باید ببینیم چه کارهایی می شود کرد. اول باید از لوله ها عکس رنگی بگیرید و بینید آیا می شود انسداد را برطرف کرد. گاهی هم نمونه ای از اسپرم برمی دارند و آزمایش می کنند تا مشخص شود آیا با برداشتن یک اسپرم می شود مشکل را بر طرف کرد یا خیر. اگر هیچ کدام از این دو روش جواب ندهد باید در همان مراکز ناباروری جنین اهدایی بگیرید. مسائل حقوقی و قانونی را هم در آنجا به شما توضیح می دهند و می گویند چه کارهایی می توانید انجام بدهید.
منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۷ 134 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟