عقب افتادن پریود به اندازه ۳ تا ۴ ماه

pregnancy-qa

سوال بارداری:
۲۸ سالم است و یک بچه ۸ ساله دارم ولی از زمانی که پریود شدم دائم عقب می اندازم ۳ ماه حتی بعضی اوقات ۴ ماه رسیده. و همیشه دو روز قبل از پریود شدنم از بینی راستم خون می آید و هنگام پریود شدنم درد شدیدی از تخمدان هایم دارم و رابطه زناشوییم هم به مرور کم شده و می خواهم برای بچه دوم اقدام کنم.
پاسخ دکتر سولماز پیری، جراح و متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص طب مادر و جنین از انگلستان:
می توانید برای بارداری اقدام بکنید ولی این علائمی که گفتید نیاز به بررسی دارد. ممکن است اینها نشانه ای از یک نوع آندومتریوز یا یک اختلال انعقادی باشد. به هر حال می بایست مراجعه کنید و مورد معاینه و بررسی دقیق قرار بگیرید. مخصوصا اینکه خونریزی از بینی دارید باید حتما پیگیری کنید. اول به پزشک زنان و زایمان مراجعه داشته باشید و با آمادگی بچه دار بشوید. ما به هیچ کس توصیه نمی کنیم که همین طوری برود و بچه دار بشود. به هر حال قبل از بارداری باید یک سری آزمایشات بدهید. همه خانمها قبل از وارد شدن به مرحله باروری نیاز به یک معاینه ارائه و شرح حال به پزشک دارند. خیلی وقتها خانم ها با یک سری مسائل این چنینی مراجعه می کنند و بعد از معاینه و بررسی می شویم فلان بیماری را دارند و با دارو یا جراحی درمان می شوند. ممکن هم هست مشکلی خاصی در کار نباشد. در هر صورت احتیاط شرط عقل است.
منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۷ 128 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟