آیا داروی گیاهی لاغری باعث نازایی می‌شود؟

pregnancy-qa

سوال بارداری:
من یک مدت کمبود وزن داشتم که با مراجعه به دکتر تغذیه نتیجه نگرفتم ولی یک مدت از معجون چاقی از عطاری گرفتم و به وزن ایده آل رسیدم حالا من حدود ۱ سال اقدام به بارداری کردم سونوگرافی روز ۱۴ قاعدگی فولیکول ۲۲ داشتم و آزمایش هورمونی دادم فقط پرولاکتینم کمی بالا بود و حالا حدود ۳، ۴ ماه قرص برموکریپتین و فولیک اسید می خورم اما باردار نشدم آیا معجون لاغری سبب نازایی شده؟
پاسخ دکتر سولماز پیری، جراح و متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص طب مادر و جنین از انگلستان:
ما نمی توانیم یک نظر قطعی بدهیم و بگوییم حتما علت تاخیر در بارداری شما آن داروی گیاهی بوده یا نبوده است. چون محتویات دارو را نمی دانیم. ولی افراد نباید تصور کنند چون یک دارویی گیاهی هست و از عطاری تهیه می کنند هیچ ضرری ندارند. بسیاری از داروهای بسیار اثر گذارد حتی خطرناک از گیاهان گرفته می شوند. ممکن است این دارو باعث اختلالات هورمونی شده باشد. به هر حال شما دارو را مصرف کردید و الان برای آن موضوع کاری نمی شود کرد. چون شما تاخیر در بارداری دارید باید همسرتان آزمایش اسپرموگرام بدهند و از نظر سطح و تعداد اسپرم بررسی بشوند. بارداری یک مسئله دو طرفه است و فقط مربوط به خانم نمی شود. شما هم باید از رحمتان عکس رنگی بگیرید تا از نظر چسبندگی و انسداد لوله های رحمی بررسی بشوید. همه اینها را به یک فوق تخصص نازایی نشان بدهید تا در مرحله اول با درمان دارویی به شما کمک کنند.
بروید.
منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۷ 129 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟