یک شب در میان رابطه زناشویی باعث بارداری می‌شود

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام من سه سال و نیم است که ازدواج کردم و جلوگیری طبیعی داشتم. تمام آزمایشات قبل از بارداری را دادم. دکتر گفتند کاملا رحم سالم و تخمدان هایت فعال است ولی برای اینکه زودتر حامله بشوم قرص کلومیفن دادند از شب ۵ تا ۹ قاعدگی شبی دو تا و یک آمپول روز ۱۴ من این ها را مصرف کردم احتمال بارداریم وجود دارد این ماه؟چه روزایی نزدیکی کنم؟ از ۹ تا ۱۵ قاعدگی یک شب در میان اقدام کردیم ولی شب ۱۷ ام تا ۲۱ ام همسرم نیست آیا مشکلی پیش نمی آید؟ ممنونم.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز هیچ کس نمی تواند به طور دقیق به شما بگوید که با انجام یک پروسه درمانی خاص چقد شانس برای باردار شدن وجود دارد یا چقدر طول می کشد تا باردار شوید. در حالت عادی و در حالی که هیچ مشکلی هم برای زن و شوهر وجود ندارد شانس بارداری برای هر زن و شوهری در هر ماه ۲۴ درصد بیشتر نیست. بنابراین اگر تاخیر در بارداری دارید و از روش درمانی خاصی استفاده می کنید باید تا زمان دست یابی به بارداری تحت نظر باشید. برای اینکه سریعتر نتیجه بگیرید باید روزهای وسط سیکل تان یک شب درمیان با همسر خود رابطه زناشویی داشته باشید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۱۱/۲۷ 148 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟