باردار نشدن پس از هشت ماه نزدیکی

pregnancy-qa

سوال بارداری:
سلام و عرض ادب دارم خدمت خانم دکتر خواهش می کنم سوال من را جواب بدهید. من هشت ماه است که ازدواج کردم و اصلا جلوگیری نداشتم ولی حامله نشدم. قاعدگیم هیچ وقت منظم نبوده و هر دوره با آمپول پروژسترون پریود شدم. آزمایشات قبل بارداریم هیچ مشکلی نداشته و یکبار از روز سه پریود کلومیفن استفاده کردم دلم بچه می خواهد و از شما می خواهم بهترین راه کارتان را بفرمایید تا من باردار بشوم. باز هم ممنون که جواب بدهید هرچه سریعتر.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
اگر قصد بارداری دارید بهتر است بی نظمی قاعدگی تان را با مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام آزمایش و سونوگرافی بررسی کنید چون عواملی مانند اختلالات تیروئیدی یا اختلالات تخمدان می تواند باعث به هم خوردن نظم قاعدگی شود و نیاز به بررسی توسط متخصص دارد تا باعث تأخیر در بارداری شما نشود. این طور نیست که بگوییم چون سونوگرافی شما چیزی را نشان نداده پس مشکلی ندارید. تاخیر در قاعدگی حتما باید با مراجعه به پزشک متخصص بررسی شود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۴ 93 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟