عقب و جلو شدن پریود نشانه حاملگی است؟

pregnancy-qa

سوال بارداری:
سلام. ممنون از برنامه خوبتان. من و همسرم دو سال و ده ماه است که ازدواج کرده ایم. من بعد از ازدواج پریودی ام عوض شد یعنی چند ماه ۱۸روز یک بار می شدم و مثلا یک ماه ۲۰ روز یا ۲۱ یا۲۲ روز یک بار و معمولا تعداد روز ها بین ۱۷تا ۲۳ است و هیچ وقت از ۱۷ کمتر یا از ۲۳ بیش تر نشده. می خواستم بدانم که آیا پریودی من نامنظم و به هم ریخته است یا خیر؟ و اگر به هم ریخته است لازم است به مراجعه به پزشک هست یا نه؟ در ضمن من ۶ ماه که اقدام به بارداری کرده ام و ماه قبل ۱۶روز شدم که یک روز از حد معمول همیشه زودتر بود و این ماه هم روز ۲۳ شدم. می خواستم بدانم که می شود این عقب و جلو شدن زمان پریود را بر حسب احتمال حاملگی بگذارم یا نه؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
خیر این مساله ربطی به احتمال بارداری شما ندارد. باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا این بی نظمی در سیکل قاعدگی تان بررسی و اقدامات لازم برای تنظیم سیکل و دست یابی به بارداری برای شما انجام شود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۴ 128 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟