باردار نشدن بعد از یک دوره حاملگی مولار

pregnancy-qa

سوال بارداری:
سلام خسته نباشید من خانمی هستم ۳۲ ساله و یک ماه بعد از عروسی حامله شدم که سقط شد. بعد از یک سال دوباره حامله شدم ولی مولار بود. با انجام کورتاژ و یک دوره شیمی درمانی خوب شدم حدود یک سال قرص جلوگیری خوردم از اون موقع یک سال گذشته هنوز حامله نشدم سونو انجام دادم مشکلی نداشتم لطفا من را راهنمایی کنید.
پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص زنان و زایمان:
چون ۱ سال اقدام به بارداری کردید و نتیجه نگرفتید الان نازا محسوب می شوید. بنابراین باید شروع به بررسی و درمان کنید. در مرحله اول به پزشک فوق تخصص نازایی مراجعه داشته باشید و دارو بگیرید. چند ماه دارو مصرف کنید اگر باز هم حامله نشدید از رحمتان عکس رنگی بگیرید تا از نظر چسبندگی و انسداد لوله های رحم بررسی بشوید. همسرتان هم آزمایش اسپرموگرام بدهند تا سطح اسپرم ایشان را هم بررسی کنند. البته شما تا بحال ۲ بار حامله شده اید و احتمال اینکه با داروی کمکی باردار بشوید خیلی زیاد است.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۴ 127 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟