با ۴ بار نزدیکی در ماه امید به بارداری هست؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من ۲۲ سالمه، نزدیک به ۳ ساله اقدام به بارداری کردم. وزنم ۵۰ کیلو هست، در ضمن pco هم هستم. شوهرم سالمه. عکس رنگی دادم سالمم نزدیک یک ساله گلوکوفاژ می خورم ولی من و همسرم در ماه خیلی کم نزدیکی داریم شاید ۳ الی ۴ بار در ماه. با این اوصاف امید به بارداری هست؟ در ضمن تصمیم گرفتم که دکتر نروم چون نزدیکی نداریم خوردن دارو هم فایده ای نداره کلومیفن و آمپول hcg و hmg زدم ولی نزدیکی نداشتیم. چیکار کنم؟
پاسخ دکتر سمیه علائی نسب، متخصص زنان و زایمان:
شما دوست عزیز نظر درستی دارید. حتی اگر تحت درمان باشید و داروهای مختلف مصرف کنید اما نزدیکی نداشته باشید مگر می توان امیدوار به بارداری بود؟ اگر این داروها را مصرف می کنید باید از روز هفتم هشتم سیکل به طور مرتب یک شب در میان نزدیکی داشته باشید تا منجر به حاملگی شود و اگر نزدیکی صورت نگیرد مصرف دارو به تنهایی ایجاد بارداری نمی کند. اولین قدم این است که برای اقدام به بارداری نزدیکی های زیاد و منظم داشته باشید و اگر باز هم در این مورد دچار مشکل بودید بهتر است به یک مشاور مراجعه کنید تا در ابتدا مشکل کمی تعداد نزدیکی تان بر طرف شود و سپس به دنبال درمان های دیگر باشید.


منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۴ 113 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟