با بی بی چک منفی ممکن است باردار باشم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام من ۳۲ سال دارم و یک دختر ۱۰ ساله دارم، ۸ ماه پیش اقدام به بارداری مجدد کردم و چکاپ کامل انجام دادم که مشکلی نداشتم البته یک سال قبل پرولاکتینم بالا بود که با دارو کنترل شد و ۸ ماه پیش که آزمایش دادم خیلی پایین آمده بود پریودم منظم بود. و تاریخ آخرین پریودم ۲۷ اسفند بود که هنوز پریود نشدم بی بی چک گرفتم منفی بود آیا امکان دارد که باردار باشم؟ یا پرولاکتینم دوباره بالا رفته؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان وفلوشیپ نازایی:
دوست عزیز اگر ما با افزایش شدید هورمون روبه رو باشیم توصیه می کنیم که اقدام به بارداری نکنید تا درمان های لازم برای تان صورت گیرد. اما اگر نزدیکی داشته اید و پریودتان به تاخیر افتاده لازم است به آزمایشگاه مراجعه کنید و تست بتا بدهید. اگر باردار نبودید به متخصص زنان مراجعه کنید تا وضعیت هورمونی تان بررسی و اقدامات درمانی لازم برای تان صورت گیرد تا سریع تر پریود شود. توصیه ما به همه خانم ها این است که پریودشان بیش از دو ماه به تاخیر نیفتد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۳ 111 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟