آیا مبتلا به تنبلی تخمدان هستم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. من ۳۰ سال دارم و دو ماه هست اقدام به باردار شدن کرده ام. قبلا تنبلی تخمدان داشتم اما اخیرا پزشک زنان گفت که تخمدان مشکلی ندارد و با سونوگرافی تخمک را نشان داد که آماده رها شدن است. در همان زمان و بعد آن نزدیکی انجام شد. اما نتیجه ای نگرفتم. از طرفی اسفند ماه ۲۹ ام پریود شدم و فروردین ۲۶ ام و اردیبهشت ۲۲ ام. چه کنم سریعتر باردار شوم الان تنبلی تخمدان دارم؟ راه حلی دارد؟ زمان تخمک گذاری من چه روزیست؟

پاسخ دکتر فاطمه نجار، متخصص زنان و زایمان:
با این علائم که می گویید که بی نظمی در پریود دارید احتمالا اختلالات هورمونی در کار است. به هر حال شما باید یک آزمایش هورمونال بدهید و از نظر هورمونی بررسی بشوید. شاید لازم باشد داروهایی هم بگیرید. ولی توصیه من به شما این است که اگر اضافه وزن دارید سعی کنید با ورزش و رژیم غذایی مناسب این اضافه وزن را از بین ببرید. زیرا چاقی و مخصوصا تجمع بافت چربی خود یکی از علل ترشح هورمون مردانه، تنبلی تخمدان و در نهایت نازایی است. البته این که می گویم آزمایش هورمونی هم بدهید دقیقا به همین دلیل هست. گاهی اختلالات هورمونی سبب چاقی و مشکلات نازایی می شود. پس حتما آزمایش هورمونال بدهید و از نظر وضعیت هورمونی مورد بررسی قرار بگیرید.
منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۰۴ 256 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟