دلیل اصلی تولد نوزادان لب شکری

۲-۱۹۰

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: در ازدواج های فامیلی هرچه میزان نسبت زوج ها به یکدیگر نزدیک تر باشد احتمال تولد فرزندان لب شکری به میزان ۴ درصد افزایش می یابد. دکترعبدالحمید حسین نیا در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر افزود: مصرف برخی داروها نظیر کورتیزول در دوران بارداری می تواند منجر به تولد کودکان دچار عارضه لب شکری شود.
وی اظهار داشت: خانواده هایی که سابقه لب شکری در یکی از اعضای خانواده وجود نداشته باشد احتمال بروز لب شکری همراه شکاف یا بدون آن در کودکان ۴ درصد و احتمال بروز شکاف کام به تنهایی ۲ درصد خواهد بود.
این متخصص گوش و حلق و بینی ادامه داد: در صورت وجود سابقه این مشکل در اعضای خانواده و یا خویشاوندان نزدیک در مورد لب شکری همراه شکاف یا بدون آن ۴ درصد و در مورد شکاف کام به تنهایی ۷ درصد افزایش می یابد.
وی افزود: در صورتی که فقط یکی از والدین به عارضه لب شکری همراه با شکاف یا بدون آن دچار  باشد، احتمال بروز این عارضه به صورت لب شکری همراه با شکاف یا بدون آن در فرزندان متولد شده ۴ درصد و احتمال این عارضه به صورت شکاف کام به تنهایی به ۶ درصد افزایش خواهد یافت.
عضو هیئت علمی دانشگاه تصریح کرد: در صورتی که یکی از والدین و یکی از فرزندان دچار لب شکری بدون شکاف یا همراه با شکاف کام باشد احتمال بروز این عارضه به صورت لب شکری همراه با شکاف یا بدون آن در فرزند بعدی به ۱۷ درصد و احتمال این عارضه به صورت شکاف کام به تنهایی به ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۲۴ 367 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟