مهم ترین علامت افسردگی پس از زایمان این است

۴-۲۰۹

احساس خستگی طولانی زنان پس از زایمان می تواند نشانه قریب الوقوع بودن ابتلا به افسردگی باشد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر ، دانشمندان دانشگاه اوهایو می گویند: احساس خستگی طولانی در زنان بعد از زایمان می تواند اولین نشانه ابتلا به افسردگی پس از زایمان باشد.
 
تاکنون دانشمندان گمان می کردند خستگی پس از زایمان زمینه ساز افسردگی مادران  است. این تحقیق نشان داد که ضعف مزمن طولانی بیش از ۲ هفته از زایمان هم می تواند شاخص دقیقی برای پیش گویی احتمال ابتلا به افسردگی در مادران باشد.
 
به گزارش مهر ، بیششتر زنانی که از احساس خستگی مزمن ۲ هفته پس از زایمان رنج می برند طی یکماه بعد از زایمان به افسردگی مبتلا می شوند.
 
همه زنان به دنبال زایمان خسته و رنجور می شوند و به دوره های استراحت و بازتوانی نیاز دارند تا استرس های روانی و فیزیکی دوران بارداری را جبران کنند اما این دوره بهبودی بیش از ۲ هفته طول نمی کشد. احساس خستگی بیشتر زنان طی ۲ هفته اول زایمان به تدریج کاهش می یابد.
 
دانشمندان با اندازه گیری میزان هورمون کورتیزول در بزاق ۳۱ زن که به تازگی زایمان کرده بودند ، دریافتند بهترین شاخص برای پیش بینی احتمال ابتلا مادر به افسردگی پس از زایمان ، خستگی است. تنش های مادر و حتی سابقه افسردگی به اندازه طول مدت خستگی و ضعف مادر پس از زایمان در پیش گویی احتمال خستگی مادر دقیق نیست.
 
افسردگی پس از زایمان معمولا تا زمان تثبیت بیماری در مراحل پیشرفته در زنان تشخیص داده نمی شود.
 

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۲۴ 188 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟