سقط مکرر جنین در صورت تولد نوزاد سنگین وزن

۵-۱۳۴

افراد چاق یا افرادی که وزن آنان از حد طبیعی بیشتر باشد که هر چه وزن افزایش یابد میزان ابتلا به این بیماری نیز افزایش خواهد یافت. رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تحقیقات نشان داده که حتی احتمال ابتلا به بیماری دیابت در افرادی که دارای وزن نرمال هستند نسبت به افرادی که دارای وزن ایده آل هستند، بیشتر است چون وزن ایده آل که برای افراد بالای ۱۸ سال محاسبه می شود در زنان ۱۰ درصد و در مردان کمتر از ۶ درصد وزن نرمان است.
دکتر اسدالله رجب اظهار داشت: اگر ۱۰۰ را از میزان قد با واحد سانتی متر کم شود ، وزن نرمال به دست می آید که پس از آن می توان وزن ایده آل برای زنان و مردان را از طریق آن محاسبه کرد.
رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: وجود فرد مبتلا به دیابت که جزء خانواده درجه یک فرد می شود می تواند اعضای دیگر خانواده را در معرض ابتلا به دیابت قرار دهد.
وی با بیان اینکه افرادی که دچار چربی بالا، فشار خون بالا هستند نیز در معرض ابتلا به بیماری دیابت قرار دارند ، گفت: زنانی بارداری که نوزادان بیش از ۴ کیلو به دنیا آورده اند یا دچار سقط های مکرر جنین بوده اند در معرض ابتلا به بیماری دیابت قرار دارند.
رجب افزود: عدم انجام فعالیت های ورزشی و کم تحرکی و نیز داشتن تغذیه نامناسب می تواند افراد را در معرض ابتلا به بیماری دیابت قرار دهد.
وی تصریح کرد: افراد دارای علائمی نظیر پر ادراری به ویژه در شب ها ، داشتن تمایل زیاد به مصرف مایعات و طولانی مدت بودن دوره بهبودی زخم ها هستند ، در معرض ابتلا به بیماری دیابت قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۱۲/۲۰ 163 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟