ضرورت انجام آزمایش خون حتی در صورت تالاسمی یکی از والدین

۶-۱۲۶

داروی جدید بیماری تالاسمی که به شکل قرص است پس از تائید نهایی پزشکان در مورد ضرورت مصرف، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد . فاطمه هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه مشابه خارجی این دارو در کشور نیز تولید می شود ، گفت: هم اکنون ۳ سال است که این دارو در حال بررسی و آزمایش است به گونه ای که برخی پزشکان آن را تائید کرده اند و در صورتی که این دارو در شورای عالی بیمه مورد تائید قرار گیرد می تواند کمک زیادی به بیماران نیازمند به مصرف این داروها کند.
وی با بیان اینکه این دارو هنوز هم در کشورهای مختلف به صورت دائم مصرف نمی شود و داروی دسفرال مصرف می شود ، اظهار داشت: این قرص ها گران قیمت است بنابراین اگر بتوان این نوع داروها را با کیفیت مطلوب در کشور تولید و آن را تحت پوشش بیمه قرار داد کمک زیادی برای بیماران نیازمند به این داروها خواهد شد.
رئیس بنیاد امور بیماری های خاص تصریح کرد: هم اکنون تعداد تولد نوزادان مبتلا به بیماری تالاسمی از یک هزار تولد زنده در سال به ۲۰۰ تولد کاهش یافته است چون برنامه های لازم برای جلوگیری از تولد نوزادان مبتلا به بیماری تالاسمی انجام می شود اما میزان تولد بیماران هنوز به صفر نرسیده است در صورتی که می توان به راحتی از تولد بیماران مبتلا به تالاسمی جلوگیری کرد.
وی اظهار داشت: برای جلوگیری از تولد بیماران مبتلا به تالاسمی نیاز به کمک و همکاری مردم است چون افرادی که تصمیم به ازدواج دارند باید سعی کنند در صورت ابتلا به تالاسمی مینور ، با یکدیگر ازدواج نکنند.
هاشمی ادامه داد: حتی در صورت ازدواج یک زوج مبتلا به تالاسمی مینور ، باید حتی الامکان آزمایش های دوران بارداری را انجام دهند تا کودک مبتلا به بیماری تالاسمی متولد نشود.
رئیس بنیاد امور بیماری های خاص گفت: باید امکانات در زمینه انجام آزمایشات لازم برای زوج های مبتلا به تالاسمی مینور فراهم شود که البته در کشور مراکزی برای انجام این آمایشات ایجاد شده اما باید افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۱۹ 223 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟