خونریزی در سزارین بیشتر از زایمان طبیعی است

۱-۲۲۶

تولد نوزاد از راه زایمان طبیعی باعث فشرده شدن قفسه سینه نوزاد شده که در این صورت مواد غلیظ نامناسبی که طی دوره جنین وارد بدن شده از این طریق از بدن نوزاد تخلیه می شود اما در سزارین این کار انجام نمی شود و مواد غلیظ در ریه نوزاد باقی می ماند. دکتر اختر اشرفی ، متخصص زنان و زایمان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سزارین دارای عوارض حاد و مزمن است که از جمله عوارض حاد آن عفونت ، خونریزی ، بی هوشی ، مشکلات عروقی ، احتمال ایجاد آمبولی که با لخته شدن خون در رگ ها ایجاد می شود ، همراه است.
وی اظهار داشت: سزارین باعث عفونت های احتمالی در بدن مادر می شود همچنین میزان از دست رفتن خون در سزارین بیشتر از مادرانی است که به روش طبیعی زایمان می کنند.
اشرفی با بیان اینکه زنان دچار سزارین پس از زایمان چند هفته بیشتر از زنانی که به روش طبیعی زایمان کرده اند نیاز به استراحت دارند ، اظهار داشت: باز شدن شکم برای انجام عمل سزارین می تواند منجر به چسبندگی در دیواره شکم پس از گذشت زمان شود.
وی اظهار داشت: در هر زایمان به روش سزارین حداقل ۲ برابر بیشتر از زایمان طبیعی خون از دست می رود به گونه ای که در زایمان طبیعی حدود ۶۰۰ سی سی اما در سزارین ۱۲۰۰ سی سی خون از بین می رود.
اشرفی با اشاره به اینکه بی هوشی ناشی از سزارین می تواند مشکلاتی را برای نوزاد و مادر ایجاد کند ، گفت: زایمان طبیعی می تواند برای نوزاد متولد شده نیز سودمند باشد چون در این صورت نوزاد از کانال طبیعی متولد می شود.
وی ادامه داد: باید فعالیت های فرهنگی برای انگیزه بیشتر زنان برای زایمان طبیعی در کشور صورت گیرد چون متاسفانه تبلیغات منفی در زمینه زایمان طبیعی در کشور زنان جامعه را به سزارین سوق داده است.
متخصص زنان وزایمان گفت: زایمان طبیعی از مشکلاتی نظیر افتادگی ها و شل شدن بافت بدن که به واسطه بارداری ایجاد می شود، جلوگیری می کند اما در سزارین از این عوارض جلوگیری نمی شود.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۱۲/۱۹ 353 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟