بارداری زن ۵۵ ساله ایرانی به کمک مرکز پزشکی رویان

۱-۲۴۸

ساری – خبرگزاری مهر: یک خانم ۵۵ ساله پس از سال ها انتظار نخستین کودک خود را با استفاده از روش های پزشکی مرکز رویان در بیمارستان امام علی (ع) آمل به دنیا آورد. پزشک متخصص زنان و زایمان بیمارستان امام علی آمل و پزشک معالج این بیمار در گفتگو با خبرنگار مهر در آمل گفت: این بیمار که چندین سال صاحب بچه نمی شد از مدت ها قبل تحت درمان پزشکی قرار گرفت.
دکتر رویا زنجانی افزود: این بیمار در هفته ۳۴ بارداری به علت استرس، تحت عمل سزارین قرار گرفت و هم اکنون مادر و کودک در سلامت کامل به سر می برند.
وی با بیان اینکه این بیمار در این سن و با استفاده از روش های جدید مرکز ناباروری رویان صاحب بچه شد تصریح کرد: بیشتر زوج های جوان که نازائی هستند، می توانند با بهره مندی و اطلاعات مرکز رویان امیدوار شوند.
زنجانی با بیان اینکه حاملگی پس از ۳۵ سالگی برای خانم ها تقریبا ریسک بزرگی است یادآور شد: تخمدان های زنان پس از حدود چهار دهه تولید دوره ای استروژن و پروژسترون، تولید استروژن خود را کاهش می دهد و زایمان برای زنان پس از این دوره با عوارض همراه خواهد بود.
پدر ۶۰ ساله این کودک که پس از سال ها صاحب فرزند شده است نیز عنوان کرد: پس از سال ها درمان و انجام معالجات برای همسرم توکل بر خدا صاحب فرزند شدیم.
غنی هاشمیان که از رویداد مهم زندگیش خیلی خوشحال بود به زوج هایی که صاحب بچه نمی شوند توصیه کرد با توکل بر خدا فقط باید به آینده امیدوار بود.
والدین مسن این کودک نام وی را “محمد” گذاشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۱۲/۱۲ 168 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟