بیماری افسردگی در دوران بارداری به دلیل هورمونی است

۲-۱۳۹

اردبیل – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بیماری‌های خلقی شایع‌ترین بیماری‌های روانی در بین شهروندان اردبیلی است. فرهاد پورفرضی عصر سه‌شنبه در حاشیه جلسه برنامه‌ریزی فعالیت مراکز بهداشت در مشاوره بیماری‌های روانی به خبرنگار مهر گفت: بیماری‌های خلقی در مقاطع خاص و شرایط خاص بروز و ظهور دارد.

وی افزود: به عنوان مثال در بانوان در مقطع بارداری بیماری افسردگی ظاهر می‌شود که به دلیل تغییر در میزان هورمون‌های بدن فرد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیماری‌های خلقی را بیشتر شامل افسردگی و یا ترکیب افسردگی و مانیک دانست و گفت: در این بیماری فرد مدتی گوشه‌گیر و مدتی خوش‌خلق است.

به گفته پورفرضی کارایی و توان فیزیکی فرد در این بیماری کاهش یافته و به لحاظ اجتماعی گوشه‌گیر می‌شود تا جایی که کمتر در فعالیت‌های اجتماعی شرکت می‌کند.

وی افزود: به طور تقریبی می‌توان گفت مطابق با استانداردهای کشوری ۲۳ درصد از جمعیت استان با بیماری‌های روانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان متذکر شد: نظام تحول سلامت در برنامه‌های جدید خود واحدهای مشاوره بیماری‌های روانی را در مراکز بهداشتی تدارک دیده است.

پورفرضی افزود: به همین منظور در هر مرکز بهداشت سلامت روانی فرد با مشاوره سنجیده شده و در صورت مشاهده علائم بیماری، فرد به مراکز تخصصی درمان ارجاع می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۱۰ 121 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟